Lukáš Černý

Jsem manažerem kandidatury města České Budějovice na Evropské hlavní město kultury v roce 2028, členem správních rad spolků Díky, že můžem a Budějovice 2028, zakladatelem společností Silent Disco Česká republika a Space Makers s.r.o. a téměř pět let jsem pracoval pro centrálu společnosti Red Bull v Rakousku jako projekt manažer globálních projektů.

Co mi dala vedlejší specializace Marketing?

 VS Marketing mě naučila strategicky přemýšlet o značkách, které vedu. Díky ní jsem schopen zajistit kvalitní fungování našich marketingových týmů a zaměřit se v projektech na tvorbu takových služeb/produktů, které mají pro lidi velkou přidanou hodnotu a na jejich kvalitní komunikaci k „zákazníkům“, protože to považuji za důležitou součást moderního fungování firem a organizací.

Ke studiu magisterského studia (FPH) jsem se vrátil po svém pobytu v Rakousku a VS Marketing byla skvělou volbou. Díky zkušenostem z praxe z International Brand Marketing týmu společnosti Red Bull jsem viděl, jak marketing funguje ve velkých firmách. Zásluhou VS jsem si doplnil znalosti, které ve svých projektech využívám do dnes. Studium výborně propojovalo praxi a teorii, a to co jsme se učili, mělo v praxi skutečné využití.

A co bych vzkázal svým pokračovatelům ve vedlejší specializaci Marketing?

Pokud chcete porozumět principům strategického marketingu, jděte do toho. Jak psát statusy na Facebook se nenaučíte, ale na to stejně po studiu VS Marketing budete mít lidi.