Vedlejší specializace Marketing zahájila novou tradici

Po více než deset let byla vedlejší specializace Marketing na VŠE synonymem pro prakticky zaměřenou výuku, intenzivní práci v kurzech a osobní přístup ke studentům. Pro další posílení těchto pevných zásad se Katedra marketingu FPH VŠE rozhodla uspořádat před zahájením nového semestru svou první „Imatrikulaci“ nově přijatých studentů do programu.

Při této příležitost se sešla ve středu 12.2. 2020 v Akademickém klubu VŠE skoro dvacítka nově přijatých studentů s vedením Katedry marketingu, vyučujícími předmětů vedlejší specializace, zástupci partnerských firem i absolventů. Tato společensky příjemná akce byla skvělou příležitostí přivítat nováčky v programu i jeho Alumni komunitě, nastavit jejich očekávání a představit neformálně předměty, vyučující i firmy zapojené do společných týmových projektů. O tom, že se akce vydařila, svědčí jak komentáře studentů, tak organizátorů, např.

Jakub: „Imatrikulační večírek byl skvělý, obzvláště jeho neformální atmosféra a možnost si popovídat se všemi učiteli i partnery specializace. Zjistit něco více o předmětech a očekáváních na straně profesorů. Skvělým přínosem byla také možnost seznámit se se spolužáky a lépe se poznat.“

Barbora: „Za středeční akci děkuji, moc jsem si ji užila. Akce byla, myslím, pro všechny velkým přínosem a příjemným zážitkem. Nikoho jsem předtím z budoucích spolužáků VS neznala a na konci večírku jsme se bavili jako staří známí. Akce celkově hodně motivovala do budoucího studia, zkušení profesoři si s námi povídali jako se sobě rovnými. Zástupci firem reprezentovali opravdu praktické zaměření výuky. V imatrikulaci rozhodně doporučuji pokračovat i v dalších letech.“

Doc. Ing. Miroslav Karlíček, Ph.D. (vedoucí katedry marketingu a garant programu): „Přestože šlo o naši první akci tohoto druhu, jsme moc rádi, že se povedla, zapadla do vkusu a potřeb našich nových studentů a současně více než naplnila naše původní očekávání. V dalších semestrech na akci určitě navážeme, takže jde nepochybně o první významný milník naší nové tradice!“