FPH Success: David Dang a jeho komiks APPKY

David Dang na Fakultě podnikohospodářské studuje poslední ročník magisterského oboru Management. Pro svou vedlejší specializaci si zvolil Sales Management. A mimo jiné vytvořil jedinečný komiks pro Red Bull APPKY.

Můžeš se nám stručně představit?

Ahoj, jmenuji se David a jsem dost obyčejný kluk z Prahy. Nic zvláštního na mně není, tak se vlastně i divím, proč se mnou děláte rozhovor. =)

Vytvořil jsi super komiks pro Red Bull APPKY, jak ses k tomu dostal?

Byl jsem jen na správném místě ve správný čas a potkal jsem správné lidi. Toť vše.

VS Sales management je koncipována tak, že se snaží spolupracovat s firmami z praxe. Tato spolupráce vypadá tak, že nám studentům chodí lidé z různých firem (z různých odvětví) přednášet a sdělovat nám svá moudra.

Jeden den přišel i Milan Formánek z Red Bullu. Jeho přednáška byla zajímavá a já se snažil z té přednášky vytěžit maximum. Začal jsem si tedy dělat poznámky. Moje forma zapisování poznámek je možná krapítek netradiční. Snažím se do svých zápisků zaimplementovat i menší „malůvky“. Zkrátka aby to nebyla nuda a nebyla to jen hromada textu. Tyhle „malůvky“ mě nutí nad tím tématem v průběhu přednášky přemýšlet. Posléze, když se chci zpětně kouknout na poznámky a chci se z nich učit, jde mi to snáz.

Milan přednášel a všiml si mého stylu zapisování. Hned mi dal během přednášky za zápisky palec nahoru. Po hodině jsme se začali bavit. Sdělil mi, že on a jeho tým hledají něco nového do portálu Red Bull. Něco, co lidi zaujme. O pár týdnů později mě napadl tento koncept – mini seriál Appky. Napadlo mě, že můžeme vyzpovídat zajímavé lidi, jaké aplikace skrývají ve svých telefonech. Nápad se Milanovi velmi líbil. Nicméně nechtěl to mít nudné a navrhl, jestli bych tyhle odpovědi nemohl zpracovat ve stylu, v jakém si dělám poznámky.

Věnoval ses někdy kreslení?

Ne, já kreslit neumím a funny fact je, že ve školce a v první třídě jsem furt přetahoval, když se vybarvovalo… hrozně mě to iritovalo a byl jsem sám na sebe naštvanej.

Jak hodnotíš studium na FPH? Co Ti to přineslo a co bys třeba naopak změnil?

Dostal jsem možnost studovat jako Exchange student (v rámci studijního výměnného pobytu) v USA na UT Austin. A musím říci, že studium tam bylo na úplně jiném levelu než tady v ČR! Výuka v USA jde stylem látku spíše pochopit, než si ji zapamatovat – o látce se otevřeně diskutuje, lektor látku neučí, v podstatě řídí pouze diskuzi studentů.
FPH mi dalo možnost seznámit se se spoustou zajímavých lidí. Ať už z řad spolužáků či zkušených lektorů. Je to fajn továrna na vytváření si nových vztahů a přátel.

Proč padla Tvoje volba na vedlejší specializaci Sales Management?

Byla to jedna z mála VS, kde je nějaké kritérium, aby vás přijali na studium. Já mám rád výzvy.

Druhým faktorem byl pan profesor David Říha, výborný lektor. V minulosti jsem s ním již měl možnost přijít do kontaktu a nikdy mě nezklamal.

V neposlední řadě u mě rozhodoval fakt, že člověk bude vždy něco prodávat. Ať už se bude jednat o prodej určitého produktu či sama sebe, například při pohovoru, přednášce či na rande. Všechno do jisté míry bude souviset s prodejem.

Sales Management mohu jen doporučit – splnilo to moje očekávání a látku se zde člověk neučí, ale diskutuje o ní.

Čemu by ses rád věnoval do budoucna?

Tahle otázka je dost těžká a neznám na ni odpověď. Jsem v posledním ročníku svého studia a očekává se ode mne, že tak nějak automaticky budu vědět, co bych chtěl v budoucnu dělat….a já to nevím. Mám za to, že dnes je plno možností, jak se člověk může uplatnit. Je jen otázka, kdy ta možnost přijde. Kam mě osud povede.

Pokud vás zajímají další novinky a zajímavosti z naší fakulty, přidejte se k nám na Facebooku a Instagramu!

• Autor: Hana Kruczková
  • Vytvořeno: